Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od narození neměl Kubíček jedno varlátko dole. Čekalo se, čekalo, ale varlátko se nehnulo.
V neděli 18. září 2010 jsme šli na operaci  do nemocnice v Krči na dětskou chirurgii. Nástup byl v jednu hodinu. Ubytovali nás, sestřičky byly opravdu moc milé, na oddělení byla velká místnost - herna. Večer nám sestřička přišla říct, že půjdeme na operaci zítra v 11.45 h. V noci že nás přijde vzbudit, aby se Kubíček naposledy napil mlíčka, před operací nesmí 6 hodin nic jíst ani pít.
V pondělí to Kubíček zvládl skvěle, dopoledne v pondělí se zabavil novými hračkami v herně. Na operaci pro něho přišli už v 10.15 h. Píchli mu nějaký oblbovák a šupajdil na sál. Se vším všudy (příprava, zákrok, probuzení) byl za hodinku zase nazpátek. Spinkal bobek, tak napůl, očička přivřené. Museli jsme u něj ležet a držet ho za ručičku, jinak plakal. Chvílema usnul tvrdě, chvílema jen dřímal. Dvě hodiny ještě nic nesměl, pak mohl po lžičkách čaj. Na lžičce ale nic nechtěl, tak jsme mu pak dali normálně z flaštičky 125 ml vody. To vypil moc rád. Pil by i víc, ale báli jsme se mu dát. I tak se mu zvedl žaludek. Ale to bylo naštěstí naposled. Celou noc jsme mu ještě dávali vodu. Podívala jsem se na rány, měl zalepený celý pytlík a náplast měl ještě nad tříslem.V noci hekal, skuhral, nejpohodlněji se mu spalo na bříško s pokrčenými koleny.
V úterý ráno dostal mlíčko, už to zvládal v pohodě. Pil okolo 120 ml. Dopoledne ještě prospal. Odpoledne už byl vzhůru, nosil se, houpal se a při jakémkoliv nepohodlí hned hlásil Auvaaaa! :) Dokázal si ale už i sednout. Chodit ještě ne, to ho bolelo. Ale neplakal, zvládal to skvěle. Večer snědl už i trochu jogurtu. Bála jsem se, jak ho přebalit, až se pokaká. Ale vyřešilo se to za nás.....konzistence byla bobkovitá, takže pytlík zůstal čistý a bylo potřeba jen pár vlhčených ubrousků. Přebalovali jsme ho ze začátku často, cca každé 2 hodiny, aby nebyl moc v mokrém. V noci už spal lépe, budil se na mlíčko.
Ve středu ráno už byl v pohodě, začal i chodit, i když jen za ručičku. Přes poledne usnul tvrdě na tři hodiny. Celé odpoledne byl v dobré náladě. Chtěl jenom mlíčko, odpoledne si dal jogurt. V noci spal krásně, s jen jedním probuzením.
Ve čtvrtek nás vyšoupli domů :) Před odjezdem Kubík řádil v postýlce, pak i samostatně chodil. Doma taky, jen se ještě přidržoval zdí a chodil pomalu. Když ho nosím v náručí, trochu si pod sebe skrčí kolínka. Při určitých pohybech, když je potřeba se pošoupnout po zadku, to ho bolí, to hned volá Auvaaaa.
Stehy jsou samovstřebávací. Náplasti můžeme odlepit v sobotu a taky v sobotu (5 dní po operaci) ho můžeme poprvé koupat.
3.5. půjdeme ještě na kontrolu do Krče

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář